سفیدک پودری

14اسفند1396
جزئیات مقاله

سفیدک پودری : سفیدک پودری قارچی است که باعث بیماری قارچی طیف وسیعی از گیاهان میشود و در کشاورزی از این حیث اهمیت بسیاری دارد و همواره کشاورزان مبارزه با آن را جزء اولویتهای خود در فصل کشت قرار داده اند زیرا این قارچ به سرعت میتواند تکثیر پیدا کرده و به صورت اپیدمیک در یک منطقه درآید.

 
سفیدک پودری :
سفیدک پودری قارچی است که باعث بیماری قارچی طیف وسیعی از گیاهان میشود و در کشاورزی از این حیث اهمیت بسیاری دارد و همواره کشاورزان مبارزه با آن را جزء اولویتهای خود در فصل کشت قرار داده اند زیرا این قارچ به سرعت میتواند تکثیر پیدا کرده و به صورت اپیدمیک در یک منطقه درآید. گونه های متفاوتی از این قارچ باعث بیماریزایی برروی گیاهان میشود و هر گونه از آن هم برروی گیاهان خاصی بیماری ایجاد میکند، بنابر این میتواند طیف وسیعی از گیاهان را آلوده کند، به همین دلیل جزء قارچهای بیماریزای گیاهی میباشد که مبارزه با آن در اولویت است و در صورت عدم مبارزه میتواند مرگ گیاه را به همراه داشته باشد. سفیدکهای پودری عمدتا در دمای 22-27 درجه سانتی گراد و رطوبت بالا فعالییت شدیدتری دارند.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
علائم بیماری:
اگر چه انواع مختلفی از قارچ این بیماری را ایجاد می‌کند اما علائم فعالیت آنان بسیار شبیه هم است. این بیماری منجر به ظهور نواحی پودر مانند به رنگ سفید و خاکستری بر روی قسمت‌های مختلف گیاه بخصوص نواحی سطح برگ. ساقه جوان. جوانه و میوه‌های گیاه می‌شود در مورد برگها احتمال زرد شدن قسمت‌هایی از زیر برگ نیز وجود دارد گاهی با پیشرفت بیماری نواحی اطراف فضای آلوده تغییر رنگ می‌دهند و معمولاً تبدیل به نواحی زرد رنگ و یا قهوه‌ای رنگ با حاشیه‌ای زرد رنگ می‌شود با پیشرفت بیماری احتمال پوسیدن نواحی آلوده و ریزش برگهایی که آلودگی شدید دارند نیز وجود دارد.
در واقع با پیشرفت بیماری و عدم مبارزه با آنان نه تنها قسمت‌های آلوده گسترده‌تر می‌شوند بلکه ضخامت لایه سفید رنگ نیز بیشتر می‌شود به نحوی که ناحیه آلوده کاملاً سفید رنگ به نظر می‌رسد.
آسیب بیماری
اینکه بیماری به چه میزان آسیب وارد کند بستگی به حساسیت گیاه. سن گیاه و شرایط محیطی دارد اصولاً برخی از گیاهان در مقایسه با دیگر گیاهان حساس‌تر به این بیماری هستند و زودتر به ان دچار می‌شوند از طرفی شرایط گیاه نیز در میزان شیوع این بیماری مؤثر است یعنی هر قدر که گیاه قوی‌تر و از وضعیت رویشی بهتری برخوردار باشد سرعت گسترش بیماری نیز آهسته‌تر است اما هر مقدار گیاه ضعیف‌تر باشد بیماری سریع‌تر آن را از پای در می‌آورد. وجود شرایط مساعد محیطی بخصوص از نظر دما و رطوبت به پیشرفت بیماری کمک می‌کند مثلاً رطوبت بالای محیط در طی شب و رطوبت پایین محیط در طی روز. دمای ۲۲-۲۷ درجه. تراکم پیش از اندازه گیاهان و تهویه کم هوا از جمله شرایطی هستند که به شیوع این بیماری کمک می‌کنند هر مقدار دمای محیط افزایش یابد رشد این بیماری کاهش می‌یابد مثلاً در دمای ۳۲ درجه سانتی گراد رشد این بیماری کند می‌شود و در دمای ۳۸ درجه اصلاً از بین می‌رود.
 
 
روشهای کنترل سفیدک پودری:
کنترل سفیدک پودری روشهای مختلفی دارد و تنها روش شیمیایی نیست که برای آن کارساز است. متاسفانه امروزه کشاورزان تنها از سموم قارچکشی استفاده میکنند که به دلیل سرطان زا بودن این سموم استفاده از آنها برروی محصولات تازه خوری به دلیل دوره کارنس بالای این سموم محدود و یا منع شده است در صورتی که راههای جایگزین بسیار زیادی جهت کنترل این بیماری وجود دارد.برای کنترل این بیماری در ابتدا باید از مصرف زیاد کودهای نیتروژنه اجتناب کرد به این دلیل که این کودها باعث رویش ساقه ها و برگهای جدید میشود که این اندامهای جوان دارای سلولهای تازه تر و ترد تری نسبت به سایر اندامها پیرتر  هستند و به همین دلیل هم نسبت به آفات و بیماری ها هم حساستر هستند. از نکات دیگر جهت کنترل سفیدکها رعایت تراکم در کشت است، در کشتهایی با تراکم بالا رطوبت در زیر برگها افزایش پیدا کرده که همین امر باعث تشدید بیماری میگردد بنابراین با رعایت فاصله کاشت که باعث تهویه مناسب جریان هوا و رطوبت در اطراف گیاه میشود میتوان این بیماری را تا حدی کنترل نمود. یکی دیگر  از این روشها استفاده از محصولاتی ارگانیکی است که از طبیعت گرفته شده است و به صورت تجاری جهت کنترل سفیدک پودری  عرضه میگردد. به همین منظور در مورد یکی از نمونه های موجود در بازار که سفیدک پودری و سایر بیماریهای قارچی سطحی را به راحتی کنترل میکند صحبت خواهیم کرد. کنلیس محصول شرکت- آتلانتیکا حاوی عصاره گیاه دارچین میباشد که دارای خاصیت ضد قارچی در برابر طیف وسیعی از قارچهای بیماری زای گیاهی ،  به خصوص سفیدکهای پودری ست و بدون هیچگونه اثر جانبی و به صورت کاملا ارگانیک میتواند سفیدکهای پودری را در سطح مزرعه کنترل کند. .همچنین این محصول محرک زیستی بوده و باعث تحریک ترشح هورمن اکسین در گیاهان میشود که همین مزیت میتواند در بازگشت و ترمیم گیاه پس از بیماریزایی نقش به سزایی داشته باشد ، از این محصول در تمامی کشتها و محصولات کشاورزی استفاده میشود همچنین در کشتهای گلخانه ای که به دلیل رطوبت و دمای مناسب همواره احتمال اپیدمی سفیدک پودری وجود دارد استفاده میشود، مزیت این محصول نسبت به سایر محصولات این است که در هنگام وجود سفیدک هم میتوان با کنلیس رشد قارچ را محدود و اثرات آن را خنثی کرد همچنین همانطور که گفته شد این محصول محرک ترشح هورمن اکسین میباشد که به همین دلیل حتی گیاهانی که در زمان آلودگی از این محصول برروی آنها استفاده میشود بسیار زودتر از محصولات مشابه به دوره ی رشدی خودشان باز میگردند ، لازم به ذکر است که از کنلیس میتوان به عنوان یک قارچکش تمام ارگانیک استفاده نمود که هزینه ای مناسب در مقابل قارچکشهای مشابه را داراست.

 


مقالات مرتبط